in

ТаженТажен

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 ЈУНИ

Времето денес:

 

Облачноста од север ќе се зголемува и попладне ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе дува слаб до умерен, а попладне, особено вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 30 степени. УВ=6
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со повремен дожд и услови за ретки грмежи. Ќе дува засилен северен ветер. T= 26 °C, P= 981 hPa, U= 45 %, V= 6 m/s.

 

Денес, Понеделник 14.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 66%
06-12 +12° 81%
12-18 +21° 31%
18-24 +20° 37%
Вторник 15.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 60%
06-12 +10° 75%
12-18 +21° 29%
18-24 +22° 34%
Среда 16.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 68%
06-12 +17° 50%
12-18 +26° 29%
18-24 +23° 42%
Четврток 17.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 80%
06-12 +18° 53%
12-18 +27° 26%
18-24 +24° 39%
Петок 18.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 70%
06-12 +19° 48%
12-18 +29° 23%
18-24 +24° 37%
Сабота 19.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 71%
06-12 +22° 53%
12-18 +30° 26%
18-24 +27° 37%

 

Временска најава:

 

Утре ќе преовладува променливо облачно време со слаб локален дожд. Ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието што ќе предизвика пад на дневната температура, која ќе биде под просекот за овој период од годината. Променливо облачно и посвежо ќе биде и во вторник, а потоа ќе преовладува стабилно и значително потопло време.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Денес и утре ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote