in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 МАЈ

Вемето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските региони со услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, поизразен во западните делови.

 

 

Денес, Петок 14.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 70%
06-12 +14° 56%
12-18 +23° 25%
18-24 +19° 49%

 

Временска најава:

 

Утре под влијание на влажен бран ќе биде претежно облачно и посвежо со врнежи од дожд во поголем дел од земјава, на места и пообилни. Во недела и понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерен, на места засилен ветер претежно од западен правец.

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote