in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 МАРТ

Времето денес:

Претежно сончево со слаб ветер од променлив правец со утринска температура од  5 до 18 степени

Времето денеска се очекува да биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Миниманлата температура ќе се движи од минус 5 до 2, а максималната од 10 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од минус 2 до 16 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote