in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 МАРТ

Времето денес:

Претежно сончево со слаб ветер од променлив правец со утринска температура од – 10 до 10 степени

Претежно сончево со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -10 до -2, а максималната од 5 до 12 степени.

Во Скопје, сончево и претежно тивко. Минималната температура ќе се спушти до -6, а максималната ќе достигне до 10 степени.

Во следните три дена ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пораст на температурата. Од четврток ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Поради спуштање на студена воздушна маса, во петок врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места. Температурите повторно значително ќе опаднат и ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Денес, Понеделник 14.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 33%
06-12 -1° 25%
12-18 +9° 26%
18-24 +2° 51%
Утре, Вторник 15.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 41%
06-12 -5° 35%
12-18 +9° 34%
18-24 +8° 37%
Среда 16.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 83%
06-12 -2° 46%
12-18 +11° 56%
18-24 +10° 64%
Четврток 17.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 82%
18-24 +5° 85%
18-24 +11° 57%
18-24 +8° 63%
Петок 18.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 84%
18-24 +2° 77%
18-24 +8° 58%
18-24 +5° 56%
Сабота 19.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 62%
18-24 -2° 70%
18-24 +6° 30%
18-24 +2° 27%
Недела 20.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 55%
18-24 -3° 57%
18-24 +6° 26%
18-24 +3° 58%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote