in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој во северните делови краткотрајно ќе засилува. УВ=6

Денес, Вторник 14.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 64%
06-12 +15° 51%
12-18 +29° 25%
18-24 +23° 33%
Утре, Среда 15.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 56%
06-12 +12° 68%
12-18 +27° 30%
18-24 +27° 36%
Четврток 16.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 57%
06-12 +13° 57%
12-18 +27° 29%
18-24 +29° 34%
Петок 17.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 55%
06-12 +18° 53%
12-18 +31° 31%
18-24 +26° 39%
Сабота 18.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 51%
06-12 +20° 51%
12-18 +30° 31%
18-24 +25° 47%
Недела 19.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 67%
06-12 +18° 72%
12-18 +29° 34%
18-24 +24° 37%
Понеделник 20.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 77%
06-12 +17° 69%
12-18 +28° 31%
18-24 +22° 51%

Временска најава:

Следува период на значително топло време за овој период од годината. Кон крајот на работната недела и особено во сабота ќе се зголемат условите за појава на нестабилност и пороен дожд проследен со засилен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote