in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Променливо облачно со сончеви периоди. На планините во северозападните делови повремено ќе провејува снег. Ќе дува умерен северозападен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+5°64%
06-12+5°66%
12-18+13°37%
18-24+8°61%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Од утре попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег, со променлив интензитет. Во понеделник се очекуваат обилни врнежи на повеќе места.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Денес ќе биде краткотрајно нестабилно со повремено пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, што ќе услови опаѓање на температурата за 6-8 степени поизразено на северот и западот од земјата. На планините особено во ноќните часови врнежите ќе бидат од снег. Врнежите ќе престануваат во ноќта кон петок.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote