in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

Денес, Среда 15.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 80%
06-12 +1° 79%
12-18 +4° 62%
18-24 +2° 70%
Утре, Четврток 16.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 76%
06-12 +1° 74%
12-18 +4° 64%
18-24 +3° 71%
Петок 17.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 73%
06-12 +3° 78%
12-18 +6° 67%
18-24 +4° 60%
Сабота 18.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 71%
18-24 +2° 69%
18-24 +4° 57%
18-24 +1° 67%
Недела 19.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 79%
18-24 66%
18-24 +2° 54%
18-24 -1° 73%
Понеделник 20.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 56%
18-24 -1° 80%
18-24 +5° 57%
18-24 +1° 81%
Вторник 21.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 98%
18-24 -1° 77%
18-24 +2° 46%
18-24 -2° 55%

Временска најава:

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Во петок попладне и во сабота ќе има повремени локални врнежи од снег.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote