in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 5, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне до 13 степени.

Во среда ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, на планините со повремен снег, повеќе застапени во западните делови. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. Во петок во источните делови облачноста ќе се зголеми и ќе дува засилен северен ветер. Дневната температура ќе биде повисока, особено во сабота.

Денес, Вторник 15.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 87%
06-12 +2° 95%
12-18 +12° 68%
18-24 +8° 79%
Утре, Среда 16.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 95%
06-12 +4° 98%
12-18 +11° 92%
18-24 +9° 96%
Четврток 17.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 78%
06-12 +5° 88%
12-18 +12° 75%
18-24 +11° 76%
Петок 18.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 78%
18-24 +6° 69%
18-24 +13° 34%
18-24 +7° 65%
Сабота 19.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 64%
18-24 -1° 68%
18-24 +14° 49%
18-24 +8° 57%
Недела 20.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 65%
18-24 +3° 77%
18-24 +13° 48%
18-24 +8° 60%
Понеделник 21.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 97%
18-24 +1° 91%
18-24 +13° 53%
18-24 +9° 73%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote