in

Временска прогноза за 15 февруари

Временска прогноза:

Сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-11°76%
06-12-8°78%
12-1858%
18-24-7°50%
времепрогноза°Cвлажност
00-06-11°76%
06-12-8°78%
12-1858%
18-24-7°50%

Временска најава:

Следува период на стабилно и многу студено време со потпросечни температури за овој период и со умерен до засилен северен ветер. Утринските температури до среда во најголем дел од земјава ќе бидат под – 10, а на места и под -15 степени. Дневните температури ќе се задржат под нулата. Од четврток следува постепено затоплување.

Актуелно предупредување:

Под влијание многу студен воздушен бран до среда утринските температури во најголем дел од земјава ќе бидат под -10, а на места и под -15 степени. Дневните температури генерално ќе се задржат под нулата. Во овие денови ќе има опасност од голомразица. Од четврток следува постепено затоплување.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote