in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Сончево и ветровито. Претежно во северните делови ќе има мала до умерена облачност. Вдолж Повардарието ќе дува повремено засилен северен ветер.

Денес, Сабота 15.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -5° 53%
06-12 50%
12-18 +6° 38%
18-24 -2° 59%
Утре, Недела 16.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 48%
06-12 -6° 73%
12-18 +2° 35%
18-24 -1° 39%
Понеделник 17.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 74%
06-12 -5° 51%
12-18 +5° 36%
18-24 +2° 58%
Вторник 18.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 72%
18-24 -1° 56%
18-24 +5° 39%
18-24 -1° 40%
Среда 19.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 62%
18-24 -5° 57%
18-24 +3° 25%
18-24 -1° 40%
Четврток 20.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 36%
18-24 -6° 42%
18-24 +3° 34%
18-24 75%
Петок 21.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 87%
18-24 -1° 83%
18-24 +1° 65%
18-24 -2° 67%

Временска најава:

Утре ќе преовладува слаб променлив ветер и наутро ќе има услови за појава на магла понекаде во котлините. Во понеделник и вторник ќе биде ветровито со засилен северозападен ветер вдолж Повардарието. Во вторник че има и зголемена облачност од која во северните и источните делови ќе има услови краткотрајно да заврнува снег кој на пониските места понекаде ќе преоѓа во дожд.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote