in

Временска прогноза за 15 јануари

Времето денес:

Сончево со умерена облачност и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Кон крајот на денот ќе настапи зголемување на облачноста, а во текот на ноќта во југозападните делови ќе провејува слаб снег.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-2°77%
06-12-4°65%
12-18+1°47%
18-24-2°60%

Временска најава:

Следува период на претежно суво и многу студено време, особено во деновите од викендот и во почетокот на следната седмица, кога дневните температури во поголем дел од земјава ќе бидат под нулата. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Во сабота ќе има локални слаби врнежи од снег. Од вторник се очекува благ пораст на дневните температури.

Актуелно предупредување:

Поради продор на студена воздушна маса од север во деновите од викендот и во почетокот на следната седмица времето ќе биде многу студено со дневни температури кои во поголем дел од земјава ќе бидат под нулата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote