in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

За време на викендот наместа ќе има зголемена облачност. Во сабота температурата насекаде ќе биде над 30 степени, а во недела во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува засилен северен ветер и ќе има благо опаѓање на температурата особено во северните делови. Во вторник ќе има зголемена облачност, а температурите ќе бидат во постепен пораст. Значителен пораст на температурата се очекува од среда.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote