in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен јужен ветер. УВ=9

Денес, Четврток 15.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 55%
06-12 +26° 57%
12-18 +37° 29%
18-24 +33° 39%
Утре, Петок 16.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 83%
06-12 +22° 69%
12-18 +35° 36%
18-24 +34° 44%
Сабота 17.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 81%
06-12 +21° 91%
12-18 +32° 39%
18-24 +33° 52%
Недела 18.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 84%
06-12 +22° 77%
12-18 +32° 40%
18-24 +24° 67%
Понеделник 19.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 83%
06-12 +22° 71%
12-18 +31° 48%
18-24 +26° 70%
Вторник 20.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 91%
06-12 +23° 73%
12-18 +31° 40%
18-24 +29° 62%
Среда 21.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 97%
06-12 +24° 81%
12-18 +31° 38%
18-24 +29° 53%

 

Временска најава:

 

Денес и утре времето ќе биде многу топло. Утре кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а за време на викендот и на почетокот на идната седмица ќе има почеста појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Температурата од утре ќе биде во постепено опаѓање.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote