in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност, поголема во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ= 8

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време. Кон крајот на работната недела ќе има услови за преодна нестабилност која ќе биде најизразена во петок и ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Во петок и особено во сабота ќе биде ветровито со засилен северен ветер.

 

Денес, Среда 15.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 71%
06-12 +20° 64%
12-18 +26° 43%
18-24 +22° 50%
Утре, Четврток 16.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 60%
06-12 +14° 82%
12-18 +25° 42%
18-24 +28° 42%
Петок 17.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 80%
06-12 +15° 72%
12-18 +27° 49%
18-24 +26° 54%
Сабота 18.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 85%
06-12 +21° 64%
12-18 +26° 36%
18-24 +23° 49%
Недела 19.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 73%
06-12 +19° 60%
12-18 +27° 42%
18-24 +24° 53%
Понеделник 20.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 59%
06-12 +21° 63%
12-18 +28° 33%
18-24 +26° 35%
Вторник 21.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 61%
06-12 +21° 64%
12-18 +29° 31%
18-24 +27° 28%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote