in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, најизразен долж Повардарието. УВ= 6

 

 

Денес, Вторник 15.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 67%
06-12 +15° 52%
12-18 +23° 29%
18-24 +19° 57%
Утре, Среда 16.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 72%
06-12 +13° 68%
12-18 +26° 32%
18-24 +26° 30%
Четврток 17.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 66%
06-12 +13° 78%
12-18 +27° 31%
18-24 +28° 33%
Петок 18.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 77%
06-12 +21° 50%
12-18 +28° 35%
18-24 +23° 61%
Сабота 19.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 73%
06-12 +20° 74%
12-18 +29° 42%
18-24 +24° 55%
Недела 20.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 63%
06-12 +19° 50%
12-18 +28° 36%
18-24 +26° 51%
Понеделник 21.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 85%
06-12 +21° 65%
12-18 +31° 35%
18-24 +28° 37%

Временска најава:

 

До среда наутро ќе биде посвежо, а преку денот ќе биде променливо облачно и посебно долж повардарието ќе засилува северен ветер. Од четврток температурите ќе бидат значително повисоки и ќе има услови за појава на нестабилност во попладневните часови.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес ќе дува умерен, засилен ветер од северен и северозападен правец вдолж Повардарието.

Повремено засилен северен ветер ќе има во текот на утрешниот ден претежно во Повардарието.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote