in

ТаженТажен

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 МАЈ

Времето денес:

 

Oблачно и посвежо со врнежи од дожд, на места пообилни, проследени со појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец .

 

Денес, Сабота 15.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 61%
06-12 +13° 69%
12-18 +20° 60%
18-24 +15° 68%

 

 

Временска најава:

 

Од утре ќе преовладува стабилно и потопло време со умерен до засилен ветер од западен правец, освен во вторник кога ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и појава на грмежи.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote