in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Облачно и студено со повремени врнежи од дожд, кои пообилни ќе бидат во југоисточните делови. Поради затоплување на висина, на планините на запад врнежите повторно ќе преминуваат во дожд, но ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Денес, Петок 15.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 85%
06-12 +5° 85%
12-18 +8° 78%
18-24 +7° 87%
Утре, Сабота 16.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 86%
06-12 +8° 86%
12-18 +10° 74%
18-24 +9° 83%
Недела 17.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 91%
06-12 +8° 92%
12-18 +11° 64%
18-24 +12° 70%
Понеделник 18.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 89%
06-12 +7° 85%
12-18 +15° 62%
18-24 +11° 70%
Вторник 19.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 91%
06-12 +7° 81%
12-18 +16° 51%
18-24 +10° 65%
Среда 20.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 86%
06-12 +5° 75%
12-18 +16° 50%
18-24 +12° 66%
Четврток 21.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 75%
06-12 +7° 95%
12-18 +16° 64%
18-24 +12° 72%

Временска најава:

Од утре попладне ќе настапи стабилизација на времето со пораст на дневната температура. До недела ќе биде пооблачно и ветровито, а од понеделник ќе има повеќе сончеви периоди.

Актуелно предупредување:

Денес ќе се задржи облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, пообилни во југоисточните делови (каде се очекува да наврнат дополнителни 20 л/м2 за 24 часа).

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote