in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северoзападен правец.

Денес, Среда 15.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 65%
06-12 +16° 52%
12-18 +30° 25%
18-24 +24° 30%
Утре, Четврток 16.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 57%
06-12 +14° 53%
12-18 +27° 29%
18-24 +29° 36%
Петок 17.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 55%
06-12 +16° 54%
12-18 +29° 35%
18-24 +30° 34%
Сабота 18.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 59%
06-12 +18° 68%
12-18 +29° 43%
18-24 +23° 55%
Недела 19.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 68%
06-12 +18° 70%
12-18 +28° 35%
18-24 +23° 52%
Понеделник 20.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 74%
06-12 +17° 67%
12-18 +28° 35%
18-24 +22° 46%
Вторник 21.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 72%
06-12 +16° 77%
12-18 +27° 36%
18-24 +21° 39%

Временска најава:

До петок ќе се задржи стабилно и топло време. Во сабота ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од недела температурите ќе бидат во постепено опаѓање.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote