in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне облачноста ќе се зголеми. Доцна попладне и кон крајот на денот почнувајќи од југозапад ќе има врнежи од дожд. На планините во западните делови ќе врне снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој попладне во јужните делови ќе се промени во источен и југоисточен. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени.
Во Скопје умерено облачно со слаб до умерен северен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има повремени врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне 15 степени.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+4°73%
06-12+5°59%
12-18+13°35%
18-24+10°43%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Под влијание на влажна воздушна маса од денес кон крајот на денот следува период на пооблачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Најоблачно и најврнежливо ќе бидеутре и во понеделник, кога на места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРДУВАЊЕ:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote