in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Умерено до значително облачно и студено. Ќе дува умерен, a вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Денес, Четврток 16.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 72%
06-12 +3° 74%
12-18 +5° 65%
18-24 +3° 79%
Утре, Петок 17.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 62%
06-12 +4° 77%
12-18 +7° 64%
18-24 +4° 61%
Сабота 18.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 66%
06-12 +2° 65%
12-18 +4° 56%
18-24 +1° 60%
Недела 19.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 64%
18-24 +1° 64%
18-24 +4° 54%
18-24 +1° 80%
Понеделник 20.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 77%
18-24 -1° 73%
18-24 +6° 55%
18-24 +1° 78%
Вторник 21.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 82%
18-24 -1° 76%
18-24 +2° 55%
18-24 -2° 81%
Среда 22.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 80%
18-24 -4° 75%
18-24 +1° 35%
18-24 -2° 42%

Временска најава:

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Утре попладне, во текот на ноќта и во сабота ќе има повремени локални врнежи од снег.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote