in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, позастапени во западните делови, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Од утре времето ќе биде стабилно и суво со повисоки дневни температури.

Денес, Среда 16.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 91%
06-12 +5° 96%
12-18 +13° 88%
18-24 +9° 95%
Утре, Четврток 17.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 79%
06-12 +6° 94%
12-18 +13° 69%
18-24 +12° 71%
Петок 18.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 40%
06-12 +5° 71%
12-18 +13° 34%
18-24 +10° 37%
Сабота 19.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 41%
18-24 +2° 57%
18-24 +14° 54%
18-24 +10° 75%
Недела 20.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 78%
18-24 +4° 74%
18-24 +12° 48%
18-24 +9° 63%
Понеделник 21.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 62%
18-24 +2° 81%
18-24 +14° 54%
18-24 +9° 73%
Вторник 22.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 82%
18-24 +4° 75%
18-24 +11° 28%
18-24 +7° 30%

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote