in

Временска прогноза за 16 февруари

Времето денес:

Утрото ќе биде претежно ведро и студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб северозападен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-10°69%
06-12-10°56%
12-1832%
18-24-8°67%

Временска најава:

До сабота ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст. Во сабота преку денот и во текот на ноќта кон недела времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и снег во пониските и снег во повисоките места и на планините. Врнежите ќе бидат со послаб интензитет.

Актуелно предупредување:

До сабота ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote