in

Временска прогноза за 16 јануари

Времето денес:

Променливо облачно и студено. Претпладне со повремен локален слаб снег, претежно во јужните делови. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-2°70%
06-12-3°62%
12-18-1°44%
18-24-3°53%

Временска најава:

Локални врнежи од снег ќе има и во недела кон крајот на денот, особено во северните делови.
Од понеделник ќе преовладува стабилно и суво време, а до вторник дневните температури во поголем дел од земјава ќе бидат под нулата.

Актуелно предупредување:

Поради продор на студена воздушна маса од север до вторник времето ќе биде многу студено со дневни температури кои во поголем дел од земјава ќе бидат под нулата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote