in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=8

Денес времето ќе биде сончево и многу топло со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Утре во попладневните часови ќе има локален пороен дожд, појава на грмежи и ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика благо опаѓање на температурата, особено во северните делови. Значителен пораст на температурата се очекува од среда.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote