in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Попладне, претежно во северните делови ќе има локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=9

Денес, Петок 16.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 58%
06-12 +26° 53%
12-18 +36° 30%
18-24 +28° 57%
Утре, Сабота 17.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 80%
06-12 +20° 81%
12-18 +31° 43%
18-24 +31° 69%
Недела 18.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 86%
06-12 +20° 86%
12-18 +30° 50%
18-24 +27° 62%
Понеделник 19.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 88%
06-12 +23° 70%
12-18 +31° 41%
18-24 +23° 68%
Вторник 20.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 89%
06-12 +23° 71%
12-18 +30° 45%
18-24 +25° 61%
Среда 21.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 79%
06-12 +24° 60%
12-18 +31° 31%
18-24 +25° 45%
Четврток 22.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 69%
06-12 +22° 64%
12-18 +30° 27%
18-24 +25° 47%

 

Временска најава:

 

Од денес попладне до вторник под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса времето ќе биде променливо облачно, наместа со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, со пообилен пороен дожд, чести електрични празнења, силен ветер (над 60 км/час) и услови за појава на град.
Температурата од утре ќе биде во постепено опаѓање.

 

Актуелно предупредување:

 

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од денес попладне до вторник ќе преовладува променливо облачно време, наместа со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, со пообилен пороен дожд, чести електрични празнења, силен ветер (над 60 км/час) и услови за појава на град.
Температурата од утре ќе биде во постепено опаѓање.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote