in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ=8

Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во сабота ќе дува засилен северен ветер, а во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Потоа во следните денови ќе биде претежно стабилно и топло со слаб до умерен северен ветер.

Денес, Четврток 16.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 86%
06-12 +18° 67%
12-18 +27° 39%
18-24 +25° 34%
Утре, Петок 17.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 92%
06-12 +15° 83%
12-18 +26° 54%
18-24 +24° 70%
Сабота 18.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 72%
06-12 +16° 93%
12-18 +26° 45%
18-24 +26° 49%
Недела 19.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 80%
06-12 +20° 67%
12-18 +28° 44%
18-24 +25° 45%
Понеделник 20.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 64%
06-12 +21° 65%
12-18 +30° 41%
18-24 +27° 50%
Вторник 21.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 73%
06-12 +22° 63%
12-18 +29° 36%
18-24 +26° 45%
Среда 22.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 69%
06-12 +20° 63%
12-18 +28° 26%
18-24 +25° 42%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote