in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено волж Повардарието и во северозападните планински предели. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 27 степени.
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со умерена облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер.T= 24 °C, P= 982 hPa, U= 40 %, V= 6 m/s

 

Денес, Среда 16.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 70%
06-12 +14° 68%
12-18 +25° 36%
18-24 +25° 34%
Четврток 17.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 68%
06-12 +13° 75%
12-18 +26° 33%
18-24 +27° 35%
Петок 18.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 75%
06-12 +20° 53%
12-18 +29° 27%
18-24 +23° 47%
Сабота 19.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 72%
06-12 +19° 79%
12-18 +28° 57%
18-24 +23° 60%
Недела 20.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 90%
06-12 +21° 70%
12-18 +29° 38%
18-24 +25° 55%
Понеделник 21.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 84%
06-12 +20° 69%
12-18 +31° 37%
18-24 +27° 44%

 

Временска најава:

 

Утре времето ќе биде претежно стабилно и потопло со умерен северен ветер. Потоа во следните денови во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурите ќе бидат во пораст.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во западните планински подрачја засилен ветер од северен и северозападен правец. И во текот на утрешниот ден во Повардарието повремено ќе дува засилен северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote