in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 МАЈ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=8

Денес и утре ќе преовладува сончево и топло време. Утре кон крајот на денот во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Во среда ќе има зголемена облачност и локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни, а дневната температура ќе се намали. Од среда до петок ќе дува засилен северен ветер.

Денес, Понеделник 16.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 72%
06-12 +16° 50%
12-18 +28° 23%
18-24 +22° 34%
Утре, Вторник 17.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 72%
06-12 +12° 64%
12-18 +27° 26%
18-24 +29° 28%
Среда 18.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 31%
06-12 +15° 71%
12-18 +24° 40%
18-24 +20° 35%
Четврток 19.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 33%
06-12 +13° 32%
12-18 +21° 20%
18-24 +16° 34%
Петок 20.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 56%
06-12 +15° 40%
12-18 +24° 18%
18-24 +20° 24%
Сабота 21.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 64%
06-12 +15° 38%
12-18 +27° 19%
18-24 +23° 29%
Недела 22.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 69%
06-12 +19° 56%
12-18 +30° 34%
18-24 +22° 63%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote