in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево и потопло со умерена облачност. Во западните подрачја ќе има услови за краткотраен локален дожд и ќе дува умерен до повремено засилен ветер од западен правец.

 

Денес, Недела 16.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 83%
06-12 +12° 76%
12-18 +22° 38%
18-24 +18° 46%
Утре, Понеделник 17.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 57%
06-12 +11° 73%
12-18 +23° 40%
18-24 +25° 33%
Вторник 18.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 71%
06-12 +14° 85%
12-18 +21° 59%
18-24 +21° 39%
Среда 19.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 69%
06-12 +14° 48%
12-18 +20° 24%
18-24 +15° 30%
Четврток 20.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 72%
06-12 +12° 55%
12-18 +20° 27%
18-24 +16° 44%
Петок 21.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 70%
06-12 +13° 51%
12-18 +22° 28%
18-24 +16° 31%
Сабота 22.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 49%
06-12 +13° 48%
12-18 +24° 29%
18-24 +20° 29%

 

Временска најава:

 

Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно и потопло време со појава на локален попладневен дожд во планинските региони. До среда ќе дува умерен до повремено засилен ветер од западен правец, а во понеделник попладне ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд и појава на грмежи.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote