in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 МАРТ

Времето денес:

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и потопло преку ден со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот од 6 до 14 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, додека максималната температура ќе се искачи до околу 14 степени .

 

За време на викендот и тоа под влијание на ЗНАЧИТЕЛНО ПОСТУДЕН воздух од север и од североисток, времето ќе биде значително постудено и ќе има услови за локални слаби врнежи претежно од снег.

 

Ќе биде и ветровито, односно ќе дува и умерен, повремено на некои места засилен ветер од источен и од североисточен правец. Што се однесува до температурите, тие повторно ќе бидат ЗНАЧИТЕЛНО ПОД просекот за овој период од годината, и минималните за време на викендот понекаде ќе се спуштаат до околу -10 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 1 до 10 степени во најтоплите предели од државава.

 

Денес, Среда 16.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 28%
06-12 +3° 30%
12-18 +14° 46%
18-24 +7° 67%
Утре, Четврток 17.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 84%
06-12 +4° 86%
12-18 +12° 71%
18-24 +9° 73%
Петок 18.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 53%
06-12 91%
12-18 +10° 51%
18-24 +7° 53%
Сабота 19.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 61%
18-24 -1° 53%
18-24 +9° 31%
18-24 +3° 39%
Недела 20.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 44%
18-24 -2° 45%
18-24 +8° 33%
18-24 +3° 36%
Понеделник 21.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 63%
18-24 -2° 44%
18-24 +9° 22%
18-24 +4° 39%
Вторник 22.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 59%
18-24 +1° 78%
18-24 +9° 25%
18-24 +5° 58%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote