in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 МАРТ

Времето денес:

Во западните делови променливо облачно со сончеви периоди, во источните значително облачно со врнежи претежно од снег. Ќе дува засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови каде ќе досигнува брзина и над 65 км/час.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+4°75%
06-12+6°62%
12-18+9°39%
18-24+4°59%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и студено време со сончеви периоди и со појава на локални слаби врнежи од дожд и снег. Температурите ќе бидат под просекот за овој период од годината. Денес и утре ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието и во источните делови, каде на места ќе достигнува брзина и над 65 км/час.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote