in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Денес, Сабота 16.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 84%
06-12 +8° 85%
12-18 +11° 72%
18-24 +10° 81%
Утре, Недела 17.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 77%
06-12 +8° 87%
12-18 +12° 66%
18-24 +12° 75%
Понеделник 18.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 91%
06-12 +6° 85%
12-18 +14° 71%
18-24 +13° 69%
Вторник 19.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 92%
06-12 +7° 84%
12-18 +15° 51%
18-24 +10° 70%
Среда 20.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 75%
06-12 +5° 79%
12-18 +15° 64%
18-24 +11° 81%
Четврток 21.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 80%
06-12 +7° 92%
12-18 +15° 67%
18-24 +12° 83%
Петок 22.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 86%
06-12 +7° 100%
12-18 +16° 66%
18-24 +13° 79%

Временска најава:

Од утре следува период на стабилно и потопло време, освен во понеделник, кога во планинските подрачја ќе има услови за слаб дожд.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote