in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Денес, Четврток 16.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 52%
06-12 +16° 49%
12-18 +31° 25%
18-24 +25° 41%
Утре, Петок 17.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 56%
06-12 +17° 56%
12-18 +29° 36%
18-24 +31° 33%
Сабота 18.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 73%
06-12 +17° 62%
12-18 +26° 42%
18-24 +25° 54%
Недела 19.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 75%
06-12 +16° 77%
12-18 +28° 38%
18-24 +22° 55%
Понеделник 20.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 67%
06-12 +17° 68%
12-18 +28° 29%
18-24 +20° 55%
Вторник 21.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 84%
06-12 +13° 66%
12-18 +25° 28%
18-24 +17° 40%
Среда 22.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 64%
06-12 +12° 68%
12-18 +24° 26%
18-24 +17° 37%

Временска најава:

Од утре ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер претежно од западен правец. Од сабота ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со локален пороен дожд и грмежи.

Актуелно предупредување:

нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote