in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во северните и западните делови. На планините на северозапад ќе врне снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+7°72%
06-12+6°88%
12-18+9°85%
18-24+9°91%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Под влијание на циклонска активност во јужните делови од Балканскиот Полуостров, до понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилен ветер (локално над 15л/м2 за 24 часа). На планините врнежите повремено ќе бидат од снег, особено денес и во понеделник. Од вторник времето постепено ќе се стабилизира и температурите ќе бидат во пораст.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Под влијание на циклонска активност во јужните делови од Балканскиот Полуостров до понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилен ветер (локално над 15л/м2 за 24 часа). На планините врнежите повремено ќе бидат од снег, особено денес и во понеделник.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote