in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претпладне од јужен, а попладне во горниот дел на Повардарието од северен правец. УВ=8

Денес, Вторник 17.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 63%
06-12 +23° 54%
12-18 +36° 25%
18-24 +30° 31%
Утре, Среда 18.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 44%
06-12 +17° 78%
12-18 +30° 41%
18-24 +30° 35%
Четврток 19.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 50%
06-12 +15° 59%
12-18 +27° 30%
18-24 +30° 30%
Петок 20.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 54%
06-12 +21° 44%
12-18 +32° 30%
18-24 +27° 52%
Сабота 21.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 72%
06-12 +21° 80%
12-18 +32° 39%
18-24 +28° 55%
Недела 22.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 78%
06-12 +21° 57%
12-18 +33° 24%
18-24 +28° 25%
Понеделник 23.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 59%
06-12 +21° 55%
12-18 +33° 23%
18-24 +29° 21%

Временска најава:

Во следните денови ќе се задржи сончево време со умерена облачност. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Утре ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер што ќе предизвика дневната температура во следните денови да биде пониска за неколку степени.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote