in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Претпладне умерено до значително облачно, на крајниот југоисток со слаб дожд. Во текот на денот облачноста ќе се намалува и попладне ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во следните два дена ќе преовладува сончево време со повисоки дневни температури. Од недела облачноста ќе се зголеми, а локални врнежи од дожд се очекуваат во понеделник попладне и во вторник, кога ќе има и заладување.

Денес, Четврток 17.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 96%
06-12 +7° 90%
12-18 +14° 68%
18-24 +9° 77%
Утре, Петок 18.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 60%
06-12 +5° 74%
12-18 +13° 43%
18-24 +10° 59%
Сабота 19.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 92%
06-12 +1° 60%
12-18 +13° 56%
18-24 +12° 73%
Недела 20.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 94%
18-24 +5° 91%
18-24 +12° 79%
18-24 +10° 86%
Понеделник 21.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 91%
18-24 +3° 93%
18-24 +14° 77%
18-24 +10° 85%
Вторник 22.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 76%
18-24 +5° 72%
18-24 +11° 29%
18-24 +8° 55%
Среда 23.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 63%
18-24 -1° 83%
18-24 +13° 36%
18-24 +8° 53%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote