in

Временска прогноза за 17 февруари

Времето денес:

Утрото ќе биде ведро и студено, по одделни котлини со појава на слаба магла. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб северозападен ветер. Во вечерните и ноќните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има повремен слаб снег, претежно во североисточните делови.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-12°63%
06-12-10°43%
12-18+1°57%
18-24-2°70%

Временска најава:


Во следните денови ќе преовладува стабилно време, а температурите ќе бидат во пораст. Сепак утринските ќе се задржат негативни, а на места ќе се спуштаат и под -10 степени. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Актуелно предупредување:


И денес утринските температури ќе бидат многу ниски, во делови од Пелагонија околу -20, а во останатите места од -16 до -7 степени. Потоа во следните денови ќе бидат повисоки, но сепак на места под -10 степени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote