in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Променливо облачно,и посвежо. Попладне и во вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, чести електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град. УВ=8

 

Денес, Сабота 17.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 85%
06-12 +23° 65%
12-18 +31° 50%
18-24 +25° 67%
Утре, Недела 18.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 80%
06-12 +20° 84%
12-18 +28° 46%
18-24 +26° 58%
Понеделник 19.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 83%
06-12 +19° 83%
12-18 +28° 46%
18-24 +28° 46%
Вторник 20.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 88%
06-12 +23° 74%
12-18 +31° 46%
18-24 +24° 63%
Среда 21.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 78%
06-12 +23° 59%
12-18 +30° 28%
18-24 +24° 41%
Четврток 22.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 64%
06-12 +21° 52%
12-18 +30° 26%
18-24 +24° 40%
Петок 23.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 60%
06-12 +21° 56%
12-18 +31° 24%
18-24 +26° 39%

 

Временска најава:

 

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса до вторник ќе се задржи променливо облачно и посвежо време, наместа со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер (до 90 км/час) и услови за појава на град.

 

Актуелно предупредување:

 

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса до вторник ќе се задржи променливо облачно и посвежо време, наместа со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер (до 90 км/час) и услови за појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote