in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 ЈУНИ

Времето денес:

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ= 7

Во сабота ќе дува засилен северен ветер, а претежно во планинските подрачја ќе има појава на краткотраен дожд. Од недела следува период на претежно стабилно време со постепен пораст на дневните температури.

Денес, Петок 17.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 54%
06-12 +19° 72%
12-18 +29° 52%
18-24 +24° 73%
Утре, Сабота 18.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 78%
06-12 +16° 90%
12-18 +26° 45%
18-24 +27° 49%
Недела 19.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 56%
06-12 +14° 84%
12-18 +26° 44%
18-24 +29° 39%
Понеделник 20.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 64%
06-12 +20° 60%
12-18 +30° 41%
18-24 +27° 56%
Вторник 21.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 73%
06-12 +22° 60%
12-18 +32° 33%
18-24 +27° 44%
Среда 22.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 88%
06-12 +20° 66%
12-18 +30° 39%
18-24 +29° 42%
Четврток 23.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 51%
06-12 +21° 58%
12-18 +33° 24%
18-24 +29° 52%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote