in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 ЈУНИ

Времето денес:

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ=7

 

Денес, Четврток 17.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 79%
06-12 +20° 54%
12-18 +29° 31%
18-24 +24° 62%
Утре, Петок 18.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 73%
06-12 +15° 77%
12-18 +29° 37%
18-24 +28° 41%
Сабота 19.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 79%
06-12 +18° 75%
12-18 +30° 41%
18-24 +27° 52%
Недела 20.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 83%
06-12 +22° 64%
12-18 +30° 38%
18-24 +26° 51%
Понеделник 21.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 85%
06-12 +22° 65%
12-18 +32° 33%
18-24 +26° 40%
Вторник 22.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 53%
06-12 +22° 58%
12-18 +31° 49%
18-24 +22° 51%
Среда 23.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 71%
06-12 +22° 67%
12-18 +33° 34%
18-24 +30° 32%

 

Временска најава:

 

Во следните два дена во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурите ќе бидат во постепен пораст.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote