in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 МАЈ

Времето денес:

Сончево и топло, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. УВ=8

Денес ќе се задржи топло, а кон крајот на денот ќе има изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. Во среда ќе има зголемена облачност и локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Од утре до петок ќе дува засилен до силен северен ветер и дневните температури ќе бидат пониски за 3 до 6 степени во однос на денешните.

Денес, Вторник 17.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 72%
06-12 +17° 55%
12-18 +29° 25%
18-24 +24° 47%
Утре, Среда 18.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 37%
06-12 +15° 80%
12-18 +24° 45%
18-24 +22° 30%
Четврток 19.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 54%
06-12 +8° 66%
12-18 +20° 24%
18-24 +23° 22%
Петок 20.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 61%
06-12 +14° 42%
12-18 +26° 22%
18-24 +21° 32%
Сабота 21.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 59%
06-12 +16° 41%
12-18 +29° 18%
18-24 +24° 21%
Недела 22.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 54%
06-12 +20° 54%
12-18 +28° 30%
18-24 +23° 36%
Понеделник 23.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 54%
06-12 +18° 48%
12-18 +28° 21%
18-24 +21° 34%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote