in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево и топло со умерена облачност. Кон крајот на денот во североисточните делови ќе има локален дожд. Ќе дува слаб до умерен југозападен, а во западните делови умерен до засилен западен ветер.

 

 

 

 

Временска најава:

 

Утре претпладне ќе има услови за локален дожд, а потоа локални врнежи од дожд се очекуваат во четврток преку денот и во петок претпладне. Поради засилен северозападен ветер во четврток и во петок температурата ќе се намали за неколку степени.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote