in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 МАРТ

Времето денес:

Сончево со умерена облачност, а на истокот значително облачно. Претежно на планините и на североистокот ќе има провејување на слаб снег, преку денот и на југозападот понекаде ќе има појава на слаб дожд. Ќе дува засилен, во источните делови и вдолж Повардарието силен северозападен ветер, повремено со брзина и над 60 км/час.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+4°56%
06-12+6°52%
12-18+9°38%
18-24+5°62%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и студено време со сончеви периоди, а претежно на планините повремено ќе провејува снег. Утринските температури до петок во најголем дел од земјава ќе бидат под нулата. Нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег се очекува од сабота.

Актуелно предупредување:

Денес ќе дува засилен, вдолж Повардарието и на истокот силен северозападен ветер, локално со брзина и над 65 км/час.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote