in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 НОЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно, претпладне со појава на слаба магла и ниска облачност по котлините. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес, Среда 17.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 88%
06-12 +5° 89%
12-18 +13° 80%
18-24 +7° 92%
Утре, Четврток 18.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 81%
06-12 +3° 98%
12-18 +12° 78%
18-24 +10° 81%
Петок 19.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 80%
06-12 +5° 80%
12-18 +11° 49%
18-24 +7° 64%
Сабота 20.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 81%
18-24 +4° 81%
18-24 +13° 54%
18-24 +7° 78%
Недела 21.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 94%
18-24 +2° 83%
18-24 +12° 71%
18-24 +8° 84%
Понеделник 22.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 82%
18-24 +2° 90%
18-24 +13° 69%
18-24 +9° 79%
Вторник 23.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 88%
18-24 +5° 91%
18-24 +11° 80%
18-24 +9° 87%

Временска најава:

Утре претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност, а попладне во западните делови ќе има услови за локален слаб дожд. Во петок и сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote