in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

 

Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. На места врнежите ќе бидат пообилни (се очекува да наврнат над 25 л/м2 воден талог). УВ=4

Во Скопје променливо облачно со умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

Утре наутро се уште ќе има локален дожд, а во текот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува силен северен ветер што ќе услови значително намалување на дневната темпееатура (за околу 10 степени), а од понеделник значително ќе се намали и утринската температура.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote