in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Сончево и натпросечно топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец (на места со брзина и над 70 км/час). Во текот на ноќта во северозападните делови ќе има услови за локален пороен дожд.

Денес, Петок 17.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 57%
06-12 +18° 53%
12-18 +32° 34%
18-24 +27° 46%
Утре, Сабота 18.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 78%
06-12 +17° 68%
12-18 +26° 47%
18-24 +24° 59%
Недела 19.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 70%
06-12 +13° 88%
12-18 +24° 55%
18-24 +27° 42%
Понеделник 20.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 72%
06-12 +17° 71%
12-18 +26° 40%
18-24 +20° 48%
Вторник 21.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 74%
06-12 +15° 64%
12-18 +26° 40%
18-24 +20° 54%
Среда 22.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 77%
06-12 +12° 66%
12-18 +25° 32%
18-24 +22° 36%
Четврток 23.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 55%
06-12 +15° 77%
12-18 +27° 40%
18-24 +23° 50%

Временска најава:

Утре преку денот и во недела претпладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а температурата особено во северните делови ќе се намали за неколку степени. Потоа продолжува стабилно време со нешто пониски дневни температури.

Актуелно предупредувње:

Денес ќе биде натпросечно топло, а во западните делови ќе дува засилен западен ветер (со брзина и над 70 км/час), што ќе продолжи и во следните денови.
Утре ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а температурата особено во северните делови ќе се намали за неколку степени. Услови за краткотраен пороен дожд ќе има и во недела претпладне

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote