in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 АПРИЛ

Времето денес:

Претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува.

Денес ќе се задржи облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со локални врнежи од дожд, но и со сончеви периоди. Утринските температури до четврток ќе бидат ниски, а дневните во постепен пораст.

Денес, Понеделник 18.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 79%
06-12 +6° 70%
12-18 +9° 39%
18-24 +7° 57%
Утре, Вторник 19.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 54%
06-12 +4° 85%
12-18 +10° 31%
18-24 +12° 24%
Среда 20.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 67%
06-12 +4° 90%
12-18 +14° 39%
18-24 +11° 66%
Четврток 21.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 68%
06-12 +6° 67%
12-18 +13° 45%
18-24 +12° 55%
Петок 22.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 73%
06-12 +9° 74%
12-18 +18° 45%
18-24 +14° 66%
Сабота 23.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 83%
06-12 +10° 85%
12-18 +18° 43%
18-24 +15° 61%
Недела 24.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 94%
06-12 +12° 79%
12-18 +21° 38%
18-24 +17° 45%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote