in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 АПРИЛ

Времето денес:

 

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд.

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд со променлив интензитет. Во попладневните часови на места врнежите ќе бидат поројни проследени со појава на грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote