in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Променливо облачно, од утринските часови со повремени врнежи од дожд, а од пладне на места нестабилно со локален пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер со променлив правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+7°91%
06-12+7°88%
12-18+11°70%
18-24+10°80%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:


Ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Денес и особено во понеделник на места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилен ветер (локално над 15л/м2 за 24 часа). Во понеделник на планините врнежите повремено ќе бидат од снег. Од вторник врнежите ќе бидат од локален карактер и со помал интензитет, а времето постепено ќе се стабилизира и температурите ќе бидат во пораст.АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:


Ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. На места и особено во понеделник врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилен ветер (локално над 15л/м2 за 24 часа). Во понеделник на планините врнежите повремено ќе бидат од снег.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote