in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 АВГУСТ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=8

Под влијание на многу топла воздушна маса денес и утре температурите на повеќето места ќе бидат над 35°С, а во југоисточните подрачја и над 40°С. За време на викендот времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за појава на краткотрајно невреме. Температурите значително ќе се намалат, особено од недела.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote