in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно, студено и ветровито, на места со провејување на снег. Ќе дува засилен северен ветер, повремено со брзина над 60 км/час. Снег повремено ќе провејува и во делови од Скопската Котлина.

Денес, Сабота 18.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 66%
06-12 +3° 69%
12-18 +5° 53%
18-24 +2° 63%
Утре, Недела 19.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 79%
06-12 +1° 67%
12-18 +4° 53%
18-24 +2° 75%
Понеделник 20.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 79%
06-12 -1° 76%
12-18 +8° 50%
18-24 +3° 76%
Вторник 21.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 74%
18-24 -1° 73%
18-24 +3° 39%
18-24 -1° 59%
Среда 22.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 66%
18-24 -4° 64%
18-24 +2° 35%
18-24 -1° 42%
Четврток 23.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 43%
18-24 -3° 63%
18-24 +4° 43%
18-24 -1° 71%
Петок 24.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 78%
18-24 87%
18-24 +5° 70%
18-24 +4° 81%

Временска најава:

Од утре ќе преовладува стабилно и суво време со подолги сончеви периоди и со пониски утрински температури.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote